Jak pozbyć się wszy?

  • Niezwłocznie po rozpoznaniu wszy u dzieci kup w aptece preparat na wszy marki Hedrin i postępując według zaleceń z ulotki, przeprowadź kurację.
  • Jeśli odkryjesz wszy u dzieci przeprowadź kurację u pozostałych domowników jednocześnie, bez względu na to, czy znalazłaś u nich wszy lub gnidy. Kuracja jest bardzo prosta i już po chwili nie będzie śladu po wszach u dzieci!
  • Upierz poduszki, bieliznę pościelową (temperatura powyżej 50ºC), z której korzystały chore osoby. Ubrania, których nie można uprać w gorącej wodzie, wyprasuj żelazkiem rozgrzanym do 250ºC (zwracając uwagę na szwy i fałdy), a pozostałe przedmioty na 10 dni zamknij w plastikowych, szczelnych workach. Szczotki do włosów, grzebienie i opaski warto zastąpić nowymi.
  • Koniecznie poinformuj o wystąpieniu wszawicy szkołę lub przedszkole, do którego uczęszcza Twoje dziecko, aby inni rodzice i nauczyciele zostali ostrzeżeni.
  • Jeśli Twoje dziecko zostało poddane leczeniu, nie musisz izolować go od rówieśników czy powstrzymywać od uczestnictwa w zajęciach.
  • Teraz możesz już aktywnie i skutecznie chronić dziecko przed wszawicą! Do rodziny Hedrin dołączył innowacyjny preparat- Hedrin® Ochrona. Stosując go po każdym myciu głowy, minimum 2 razy w tygodniu zapewnisz dziecku stałą ochronę przed wszawicą głowową.

Regularnie sprawdzaj głowę dziecka ( raz w tygodniu i po każdym powrocie z obozu czy kolonii).

Zwróć uwagę dziecku, by nie korzystało z grzebieni, szczotek do włosów, ręczników czy czapek kolegów.